0 дауыс
Концентрациясы 8% болатын ас содасының судағы 450г ерітіндісі даярланған. Оған 10г ас содасын қосқанда ерітіндінін концентрациясы неше пайыз болады?
05.09.2012 14.3k қаралым

1 жауап

0 дауыс
450г=100%

х=8%

х=(450г*8%):100%=3600:100=36г.

36г+10г=46г.

450г+10г=460г.

460г=100%

46г=х%.

х=(46*100):460=4600:460=10%.

Ж/бы: ерітінді концертрациясы 10% болады.
27.09.2018
127,959Сұрақ
322,889Жауап
153,169Пікір
73,006Қолданушы