0 дауыс
Алюминий мен мыстың 3г қоспасына сілті ерітіндісінің артық мөлшерімен əсер еткенде 2,24 қалыпты жағдай газ бөлінді. Берілген қоспаның құрамындағы элементтердің массалық үлесін анықтаңдар
26.05.2018
өңдеді 6.0k қаралым

1 жауап

0 дауыс
✓ Үздік жауап
Жақсы жауап
m(қоспа)=3г

V(H2)=2.24л

Табу керек:

w(Al), w(Cu)-?

Cілтімен реакцияға алюминий түседі:

2Al+2NaOH+6H2O--->2Na[Al(OH)4]+3H2Î

n(H2)=V/Vm=2.24/22.4=0.1моль

n(Al)=n(H2)*2/3=0.1*2/3=0.067моль

M(Al)=27г/моль

m(Al)=n*M=0.067*27=1.8г

m(Cu)=m(қоспа)өm(Al)=3-1,8=1,2г

w(Al)=m(Al)/m(қоспа)=1.8/3=0,6=60%

w(Cu)=100%-w(Al)=100-60=40%
26.05.2018
үздік деді

Ұқсас сұрақтар

127,959Сұрақ
322,882Жауап
153,169Пікір
72,997Қолданушы