Заң | 64 қаралды
64 қаралды
Жұмыс жасап жүргенде əскерге шақырылсаң, отан алдындағы азаматтық борышыңды өтеп келгенше, жұмыс орны сақталып,  жалақы ай сайын төленіп тұрама?

1 жауап

Жоқ төленбейді және жұмыс орын сақталынбайды. Тек бір айлық қана болмаса оларда жұмыс орын сақталынады бырақ еңбек ақы төленбейді.


Ст. 57 ҚР Еңбек кодексi 2015 жылғы 23 қарашадағы № 414-V ҚРЗ

1. Еңбек шарты тараптардың еркінен тыс мына мән-жайлар бойынша:

6) жұмыскер мерзімді әскери қызметке, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарға қызметке шақырылған (кірген) кезде жұмыскер тиісті құжатты үш күн мерзімнен кешіктірмей ұсынған күннен бастап тоқтатылуға тиіс.

Жақсы Жауап
Көп рахмет
118,354 сұрақ
305,191 жауап
153,292 пікір
67,547 қолданушы