Заң сұрақ қойды | 135 қаралды
135 қаралды
ауылдык жерде ауруханада фельдшер болып жумыс жасаймын.Акпан айында денсаулыгына байланысты акылы енбек демалысына шыктым.Осы айда ауруханага жатып операция жасалды.Даригер енбекке жарамсыз парагын ашты.Осы енбек демалыс кезиндеги ашылган енбеккежарамсыз кундерим сакталама? Осы кундерге енбекке жарамсыз парагына акша толене ма?

1 жауап

жауап берді

Сәлем!

Төленбейді, бырақ сол еңбекке жарамсыз болған күндерін создыртуға болады еңбек ақысыз.


Ст. 94 ҚР Еңбек кодексi 2015 жылғы 23 қарашадағы № 414-V ҚРЗ


1. Жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысы мынадай жағдайларда:

жұмыскер еңбекке уақытша қабілетсіз болғанда; жүктілікке және босануға байланысты демалыс кезінде толық немесе оның бір бөлігі ауыстырылады.

2. Осы баптың 1-тармағында көзделген жағдайларда жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысы (оның бір бөлігі) жұмыскердің өтініші бойынша жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысында болу кезеңіне ауыстырылады. Ауыстырылған еңбек демалысы тараптардың келісімі бойынша келесі жұмыс жылының еңбек демалысына қосылуы немесе жұмыскердің өтініші бойынша ағымдағы жұмыс жылында бөлек берілуі мүмкін.

Сіздің жауабыңыз

Есіміңіз:
Құпиялық: Email поштаңыз тек сізге хабарлама жіберу үшін ғана қолданылады
Спамға қарсы тексеру:
Он бірге бесті қосыңыз?
Модерациядан өтпес үшін сайтқа кіріңіз немесе тіркеліңіз
117,809 сұрақ
303,484 жауап
153,361 пікір
65,414 қолданушы