0 дауыс
62 г фосфориттен неше грамм фосфор алуға болады?
Сұрақтың жабылу себебі: Жақсы жауап
13.12.2016
жабық 2.7k қаралым

1 жауап

+1 дауыс
✓ Үздік жауап
Жақсы жауап
m(Ca3(PO4)2) = 62 г

m(P)=?

M(Ca3(PO4)2 = 310 г
n(Ca3(PO4)2)=m/M = 62 г/310 г/моль = 0,2 моль
M(P) = 31 г/моль

Сa3(PO4)2 + 5C + 3SiO2 = 3CaSiO3 + 2P + 5CO
n(P)=2n(Ca3(PO4)2) = 2*0,2 моль = 0,4 моль
n(C)=5n(Ca3(PO4)2) = 5*0.2 моль = 1 моль
m=n*M
m(P) = 0,4 моль * 31 г/моль = 12,4 г
28.03.2023
үздік деді
127,959Сұрақ
322,885Жауап
153,169Пікір
73,000Қолданушы