0 дауыс
Массасы 200г тұз қышқылының ертіндісінде 2,7 алюминий ертілген. Ертіндідегі хлорсутектің массалық үлесі қанша?

Натрий гидроксидінің 20%-тік 300г ертіндісі арқылы 40л(қ.ж) күкіртсутек газы өткізілді.Осы кезде түзілген тұздың формуласы мен массасы қанша?

Айырылу реакциясы қандай?

Металдық қасиеті басым элемент қайсы?

Хлормен әрекеттескенде темірдің көрсететін қасиеті қандай аталады?
14.04.2016 1.9k қаралым

2 жауап

0 дауыс
омегаме шыгарамз
14.04.2016
0 дауыс
2NaOH+H2S=Na2S+2H2O

m1(NaOH)=300*20/100=60

m2(NaOH)=2*23+2*16+1=80

m1(H2S)=(1*2+32)*40/22.4=60.714

m2(H2S)=1*2+32=34

m1(NaOH)/m2(NaOH)<m1(H2S)/m2(H2S)

m2(Na2S)=23*2+32=78

m1(Na2S)=60*78/80=58.5
14.04.2016
127,959Сұрақ
322,885Жауап
153,169Пікір
73,000Қолданушы