0 дауыс

Ортафосфор қышқылының  196г ерітіндісін алу үшін 54г суда ерітуге қажет фосфор (v)оксидінің зат мөлшері ?яғни қанша моль?есептің шығару жолын көрсетесіздер ме?

17.12.2014 768 қаралым

1 жауап

0 дауыс
✓ Үздік жауап
Жақсы жауап

3H2O+P2O5→2H3PO4

µ(P2O5)=(54*1)/54=1 немесе µ(P2O5)=(196*1)/196=1

Бұл жердегі 54  судың массасы, ал екінші 54 судың атомдық массасы(18*3), теңдеуде судың алдында 3 тұрғандықтан көбейтеміз. 1 дегеніміз пропорция бойынша Р2О5-тің астында 1 тұрады.  

Екінші шығару жолында да тура солай. бірінші 196 ортафосфордың массасы. екіншісі 98*2=196. ортафосфордың алдында 2 тұрғандықтан көбейтеміз.

17.12.2014
127,959Сұрақ
322,885Жауап
153,169Пікір
73,000Қолданушы