0 дауыс
Суда хлорсутекті еріткеннен кейін 15%-дық 100 г тұз қышқылы алынса,оған хлордың қанша көлемі жұмсалған(қ.ж)
09.04.2014 7.2k қаралым

1 жауап

+1 дауыс

m(HCl,100%)=m(HCl,15%) x 15%/100%=100 x 15/100=15г, n(HCl)=m/M=15/36,5=0,411моль. H2+Cl2->2HCl. n(Cl2)=1/2n(HCl)=0,411/2=0,205моль, V(Cl2)=n x Vмоль=0,205 x 22,4=4,6л. Жауабы : V(Cl2)=4,6л.

17.04.2016

Ұқсас сұрақтар

127,959Сұрақ
322,885Жауап
153,169Пікір
73,000Қолданушы