0 дауыс
Массасы 15г кальций карбонатына тұз қышқылының артық мөлшері менәсер еткенде массасы 13,5г тұз түзіледі.реакция өнімінің шығымын есептеу керек
10.04.2012 2.5k қаралым

1 жауап

0 дауыс
CaCO3+2HCI=CaCI2+H2O+CO2

1. n(CaCO3)=15 г/100 г/моль=0,15 моль

2. 0,15/1=x/1; n(CaCI2)=0,15 моль

3.m(CaCI2)=0,15 моль* 111 г/ моль=16,65 г (бұл теориялық масса болады!)

4 . Массалық үлесті табу үшін практикалық массаны теориялық массаға бөліп, 100% көбейту керек. Практикалық масса есеп шартында беріледі

w(CaCI2)=13,5 г/16,65 г *100 %=81,1 %
19.01.2023

Ұқсас сұрақтар

127,959Сұрақ
322,885Жауап
153,169Пікір
73,000Қолданушы